1. Czech Republic
 2. Značka FUTURO™
 3. Tipy a triky
 4. Jak zůstat aktivní i při poranění zápěstí
 • Jak zůstat aktivní i při poranění zápěstí

  muž se zápěstní bandáží nese košík s ovocem

  • Ukážeme vám, jak předcházet bolestem zápěstí a současně nevybočit z cesty ke kondičním cílům

   Bolest zápěstí může skutečně narušit váš cvičební plán, to ale neznamená, že tím musí utrpět vaše celková kondice. Udržení základní kondice během tohoto nanejvýš důležitého procesu zotavení může být výzvou, se správným plánem je však možné dosáhnout působivých výsledků. Proto jsme sestavili několik způsobů, jak lze zůstat ve formě, než se vám do zápěstí vrátí plná síla.

   Pokud u cvičení, jako je jóga, při rozcvičce nebo cvičení s váhou vlastního těla zaznamenáte bolest v zápěstí, zkuste místo na ruce přenášet váhu na předloktí. V podstatě vše, co pro skvělé základní cvičení potřebujete, je gymnastická podložka a trocha odhodlání. Zvedání nohou, sed-lehy nebo varianty planku, to vše jsou způsoby jak zapojit tuto klíčovou skupinu svalů hlubokého stabilizačního systému. Používání posilovacích gum je v tělocvičně často přehlíženo ve prospěch vybavení pro větší zátěž, i gumy představují skvělý způsob jak protáhnout svaly a pracovat s nimi zcela novými způsoby.

   Nyní je ten pravý čas zaměřit se na spodní část těla. Rychlé zvýšení srdeční frekvence vám zajistí svižné procházky, rekreační běh nebo trénink sprintu. Celé tělo posílí i zaměření se na cvičení spodní části těla s vlastní váhou, jako jsou zadní dřepy.

   Nezapomeňte si vybrat chránič zápěstí, který vám ho zpevní při cvičení. Správný chránič může zajistit zpevnění zraněného zápěstí. Podívejte se na řadu Futuro ortéz a bandáží zápěstí a najděte si to správné řešení pro vaši situaci.

   Během uzdravování je důležitá i výživa, kterou bychom rozhodně neměli přehlížet. Správně vyvážený příjem zdravých tuků, sacharidů a bílkovin poskytne vašemu tělu stavební kameny, které potřebuje k opravě. Také pomůže urychlit proces zotavení a dodá vám náskok při návratu do plné kondice.

   Nakonec, proč si nenechat poradit od odborníka? Vyškolený fyzioterapeut nebo osobní trenér vám může opravdu pomoci udržet si motivaci a zaměření na vaše tréninkové cíle, i když se zotavujete z bolavého zápěstí. Společně můžete vypracovat harmonogram odpovídající závažnosti vašeho zranění, který vám pomůže udržet základní linii kondice a síly bez zhoršování samotného zranění.

   Po úrazu si také nezapomeňte dát úvodní dobu odpočinku, která podpoří hojení.