1. Značka FUTURO™
 2. Tipy a triky
 3. Cvičení s nízkou úrovní zátěži při bolesti kloubů
 • Cvičení se slabými nárazy při bolesti kloubů

  • Nejnižší úroveň se slabými nárazy

   Hledejte cvičení s nízkou úrovní zátěží, která jsou posilující a zároveň nenáročná na klouby.

   Pociťujete-li bolesti kloubů, je pro udržení příznaků pod kontrolou rozhodující zůstat v kondici. Avšak cvičení s vysokou úrovní zátěží, jako je běh, skákání a jiná namáhavá cvičení, mohou způsobit více škody než užitku. Místo toho zkuste jednu z těchto možností se slabými nárazy. (Před zahájením jakéhokoli cvičebního programu se poraďte s lékařem.)


  • Jóga

   Existuje důvod, proč se tato relaxační forma cvičení praktikuje už celá staletí. Jóga vám může pomoci se získáním síly, pružnosti a rovnováhy a díky mnoho jejím variantám ji lze přizpůsobit i osobám s bolestmi kloubů.

   Jóga je také velmi užitečná jako prevence bolestí kloubů po cvičení. Hluboké dýchání a strečink připraví vaše tělo na zátěž, která přijde s dalšími aktivitami, stimuluje krevní oběh, zvýší pružnost bolavých a zkrácených svalů a pomůže předcházet zraněním. Podobné účinky má i Pilates, ale se zaměřením na stabilizaci klíčových partií těla – zad a břicha.


  • Rotoped

   Při správném postupu můžete na rotopedu spálit velké množství kalorií, aniž by působil příliš velký tlak na klouby. Poraďte se s trenérem a společně najděte nejlepší kombinaci odporu, intenzity a intervalů pro vaše kondiční cíle a zdravé klouby.


  • Chůze

   Můžete ji provozovat kdekoli. Je zcela zdarma. Může vám pomoci mnoha způsoby zlepšit zdraví, včetně snížení krevního tlaku, snížení hladiny cholesterolu a stresu. Je to jeden z nejjednodušších způsobů cvičení s nízkou úrovní zátěží, které máte zcela pod kontrolou – se všemi aspekty, od vzdálenosti a rychlosti až po výšku – a můžete tak zjistit, co funguje nejlépe. Chcete-li zvýšit spalování kalorií, zkuste zátěžovou vestu, která zvyšuje odolnost bez namáhání kloubů.


  • Plavání

   Plavání představuje cvičení pro celé tělo, protože využívá každý sval ve vašem těle a zlepšuje zdraví dýchacích orgánů, což zase posílí celé vaše tělo, od hlavy až k patě. Ve vodě vážíte asi jednu desetinu své váhy na zemi, což znamená, že při tréninku ve vodě méně namáháte klouby a zvyšujete rozsah pohybu, protože voda nadnáší váhu končetin. Díky tomu je plavání ideální pro osoby se zraněním, které potřebují cvičit.


  • Eliptický trenažer

   Eliptický trenažer najdete prakticky v každé tělocvičně nebo fitness centru – nabízí nízkozátěžové cvičení, které posiluje nohy a trup a zároveň pracuje i s pažemi. Eliptické trenažery umožňují používat u kloubů dolních končetin, jako jsou kolena a kotníky, i přes menší nárazy větší rozsah pohybu. To vám umožní cvičit intenzivněji, aniž by to způsobovalo přílišný silné nárazy, což je skvělé pro spalování kalorií.


  • Veslování

   Nemáte po ruce žádnou veslici? Žádný problém. Veslovací stroje posilují celé tělo se zaměřením na klíčové partie trupu. Poskytují užitečné cvičení s nízkou zátěží na paže a nohy, přičemž většina veslovacích strojů nabízí různé úrovně odporu, které vám pomohou přizpůsobit trénink vašim potřebám.

   Pro mnoho sportovců jsou amatérská i profesionální cvičení s nízkou zátěží důležitou součástí jejich tréninkových plánů. Umožňují pokračovat ve cvičení a spalovat kalorie bez přílišného tlaku na oslabené nebo zraněné klouby, což napomáhá pomalému budování síly. Kombinace cvičení s nízkou úrovní zátěží s ortézami a bandážemi vám může poskytnout dodatečné zpevnění, které vám dá jistotu, že postoupíte do další fáze tréninku nebo rehabilitace. Sortiment FUTURO bandáží a ortéz najdete zde.