1. Czech Republic
 2. Značka FUTURO™
 3. Tipy a triky
 4. 5 kroků k léčbě bolesti kolene
 • Udělejte prvních pět kroků k léčbě bolesti kolene

  Javier Gomez stacjonarnie na rowerze wyścigowym w podparciu kolan Futuro

  • Jak zmírnit bolest kolene a udržet si nabitý životní styl bez dalšího zhoršování zranění

   Bolest nebo nepříjemné pocity v koleni mohou opravdu zasáhnout do života, zejména pokud vedete aktivní životní styl. Mnozí z nás v určitém okamžiku pociťovali bolesti v kolenou v důsledku běhu, nadměrné námahy při sportu nebo jen všeobecného opotřebení.

   Na rozdíl od zranění ramene, zápěstí nebo paže, kde se můžete bolestivému místu vyhnout, může snaha vyhnout se zatěžování kolene v průměrném rušném týdnu představovat výzvu.

   Metoda PRICE představuje 5 kroků ke zmírnění bolesti kolene a minimalizaci účinků bezprostředního zranění, čímž se urychlí proces zotavení:


  • Chraňte se

   Prvním opatřením při zranění kolene je zajištění jeho zpevnění. Je velmi důležité, jaký chránič vyberete, podle toho, jakou míru zpevnění požadujete. Značka Futuro představuje sortiment produktů nabízející různé úrovně zpevnění, ze kterých si můžete vybrat.


  • Odpočívejte

   Co nejdříve, kdykoli je to možné (zejména během prvních 24 hodin) mějte zvednuté nohy. Vyhněte se jakékoli námaze a dejte tomu čas, aby se bolest uklidnila a začal proces hojení. Nadzvednutí kolene sníží otoky a nastartuje cestu k uzdravení.


  • Přikládání ledu na bolavé koleno

   V závislosti na typu zranění a na tom, zda je přítomen zánět nebo ne, může s omezením otoku pomoci léčba chladem. Léčbu chladem je nejlepší aplikovat po ukončení pohybu, když máte příležitost k odpočinku. Tato terapie může omezit zánět, znecitlivit dané místo a snížit průtok krve.


  • Komprese

   Podle webu NSMI komprese zmenšuje zánět a otoky. Je-li oblast kolem kolene pevně (ale ne příliš těsně) stlačena, může to podpořit průtok krve v případě, že jste neměli žádnou aktivitu.


  • Nadzvednutí končetiny

   Nadzvednutí zraněného kolene nad úroveň srdce může pomoci zmenšit otok. Je to jednoduchý, ale vysoce účinný způsob jak vrátit kolenu jeho plnou výkonnost.

   Určitě se poraďte s lékařem nebo fyzioterapeutem ohledně konkrétních cvičení na obnovení síly v koleni, která můžete dělat. Pokud si nejste jisti, co je pro vás nejvhodnější, vždy se poraďte s lékařem.