1. Artritida: Udělejte něco pro sebe
 • Artritida: Udělejte něco pro sebe

  TIPS & TRICKS: ARTHRITIS - 10 TREATS TIPS & TRICKS: ARTHRITIS - 10 TREATS TIPS & TRICKS: ARTHRITIS - 10 TREATS

  10 způsobů, jak se při artritidě cítit skvěle.

  Jedna z postav filmu Vojín Benjaminová, čerstvě ovdovělá žena, volá do talk show místní rozhlasové stanice a zoufale naříká do telefonu: „Neudělala jsem nic špatného. Tak proč mám pocit, že mě někdo trestá?“

  Měli jste někdy podobný pocit? Nikdo si nezaslouží trpět bolestmi a neexistuje způsob, jak tuto skutečnost přikrášlit – artritida bolí. Může poškodit vaše klouby, vnitřní orgány a kůži. U každého se projevuje jinak. A mohou být dny, kdy se zdá, že neexistuje nic, co by bolest zmírnilo. Přesto existují způsoby, jak příznaky zmírnit. Tyto podněty nabízejí skutečnou pomoc, kterou potřebujete, a to každý den, abyste se znovu mohli cítit skvěle.


  • 1. Rozdělte si to

   Nedělejte všechno najednou. Rozdělte si činnosti nebo práce na části. Například uklízejte celý dům celý týden – každý den jednu místnost. Na konci týdne bude čisto a vy nebudete uštvaní.


  • 2. Dejte si sprchu

   Teplé sprchy a koupele nejsou jen uvolňující, mohou také dočasně zmírnit artritickou bolest. Zkuste si pověsit do sprchy čerstvý eukalyptus a navodit si tak lázeňsky voňavou atmosféru.


  • 3. Zvolte satén

   Máte ztuhlé klouby, když se ráno probudíte? Zkuste saténové pyžamo a ložní prádlo. Nejen pro pocit luxusu, ale pomohou vám snadněji „vyklouznout“ z postele.


  • 4. Zkuste horký vosk

   Aaaaach. Ponoření rukou nebo chodidel do horké voskové lázně může zmírnit zánět – teplo se dostane až bolavým prstům na rukou a nohou. Prostředky zakoupíte na internetu nebo v drogérii.


  • 5. Udělejte si pohodlí

   Ano, můžete se oblékat slušivě a pohodlně zároveň. Zvolte volnější střihy a měkčí tkaniny, které jsou velmi příjemné na omak, například flanel.


  • 6. Používejte hůlku

   Odlehčete tělo pomocí hůlky, ortézy nebo bandáže, a pomozte tak snížit tlak působící na vaše klouby. Hůlka vám pomůže cítit se skvěle a současně je elegantním módním doplňkem!


  • 7. Nechte si udělat manikúru a pedikúru

   Odpočinkový den v lázních není jen pro ženy! Dopřejte svým rukám a chodidlům trochu něžné láskyplné péče profesionální manikérky/pedikérky. Vaše nehty budou vypadat skvěle. Lidé s artritidou však zejména ocení uklidňující masáž rukou a nohou.


  • 8. Protáhněte se

   Uvolněte se! Mírné protahování vám pomůže zmírnit ztuhlost kloubů, která artritidu často provází. Zeptejte se svého lékaře nebo fyzioterapeuta, jaké protahovací cviky jsou pro vaše tělo nejlepší.


  • 9. Nezapomínejte na léky

   Možná to považujete za samozřejmost, ale velmi snadno se může stát, že si zapomenete vzít léky včas. Nastavení připomenutí na budíku nebo v kalendáři je dnes díky moderním technologiím mnohem jednodušší a pomůže vám užít léky včas.


  • 10. Meditujte

   Techniky hlubokého dýchání, uvědomělé reflexe a jógy mohou pomoci zlepšit kvalitu života. Artritidu tak sice vyléčit nemůžete, ale můžete léčit svůj negativní psychický stav. Dokážete-li najít pozitivní přístup a artritidu přijmout, jste na nejlepší cestě k tomu, abyste se cítili skvěle!