1. Často kladené dotazy
Výstroj

Často kladené dotazy

Shromáždili jsme odpovědi na nejčastější otázky týkající se produktů FUTURO™ a jejich používání. Nenašli jste níže odpověď na vaši otázku? Neváhejte nás kontaktovat.


 • Suchý zip na mé ortéze už moc dobře nedrží. Co mám dělat?

  Je možné, že je třeba jej jen vyčistit. Na suchém zipu ulpívají nitky, textilní prach a jiné materiály a ucpávají jej, takže už nedrží pevně. Nejprve odstraňte částečky nečistot, které na suchém zipu ulpěly. Potom můžete opatrně vyčistit stranu s poutky jemným, ale zároveň pevným předmětem, například kartáčkem na zuby. Poutka se tak vrátí do vzpřímené polohy, pokud byla slehlá. Na kartáček můžete přidat teplou vodu a jemný čisticí prostředek a vyčistit také stranu s háčky. Tyto kroky by měly zajistit lepší přilnavost. Pokud ne, může být materiál suchého zipu starý nebo poškozený, takže je nutné jej vyměnit. Pokud tato opatření nepomohla, kontaktujte zákaznický servis na telefonním čísle 848-100-303.


 • Obsahují ortézy FUTURO™ železo?

  Ano, následující typy ortéz FUTURO™ obsahují železo:

  FUTURO™ Zápěstní bandáž s oboustrannou dlahou (vzpěra)
  FUTURO™ Reverzibilní zápěstí bandáž s dlahou (vzpěra)
  FUTURO™ Kolenní bandáž (vzpěra)
  FUTURO™ Bederní pás


 • Mohu nosit bandáž během spánku?

  Naše ortézy a bandáže jsou určeny pouze k dennímu nošení. Neměli byste je nosit na noc, před spaním si je sundávejte. Výjimkou jsou bandáže FUTURO™ Night Wrist Sleep Support a FUTURO™ Night Plantar Fasciitis Sleep support. Obě tyto bandáže jsou určeny k používání v noci a umožňují lepší spánek lidem trpícím bolestmi zápěstí a chodidel.


 • Můžu s bandáží plavat?

  Plavání s ortézami a bandážemi nedoporučujeme, mohlo by dojít ke zkrácení životnosti materiálů. Dále mohou materiály ztěžknout vodou a nemusí správně pasovat na kloub.


 • Trpím prudkou alergií na latex, ale potřebuji nosit jednoduchou ortézu (na doporučení lékaře). Obsahují Vaše výrobky latex?

  Pokud produkt FUTURO™ obsahuje latex, je to uvedeno na stránce daného produktu na našem webu a také na přední straně balení produktu. Nabízíme mnoho produktů, které neobsahují přírodní latex, takže pokud trpíte alergií na latex, můžete si zvolit z mnoha jiných výrobků.

  Zde je několik příkladů produktů pro zápěstí a ruce:

  FUTURO™ Zápěstní bandáž s oboustrannou dlahou
  FUTURO™ Podpůrný zápěstní pásek SPORT
  FUTURO™ Nastavitelná zápěstní bandáž SPORT
  FUTURO™ Reverzibilní zápěstí bandáž s dlahou
  FUTURO™ Bandáž na palec

  Další informace o všech našich produktech naleznete na stránkách produktů.


 • Je možné v případě znečištění bandáž vyčistit?

  Ano, ortézy a bandáže FUTURO™ můžete čistit. Nejprve vyjměte čepy, pokud je jimi Vaše bandáž vybavena. Potom zavřete všechny řemínky a spony a ručně bandáž omyjte jemným roztokem mýdla a teplé (nikoli horké) vody. Důkladně vymáchejte a nechte uschnout. Ortézu NEPERTE v pračce, nesušte v sušičce, nečistěte chemicky a nepoužívejte aviváž ani bělidlo.

  Obecné pokyny k čištění naleznete na stránce produktů FUTURO™. Pokyny týkající se péče o jednotlivé produkty FUTURO naleznete také na obalech produktů nebo na stránkách jednotlivých produktů na webu věnovaném produktům FUTURO™.


 • Jak dlouho mám bandáž nosit?

  Délka nošení je zcela individuální. Obecně doporučujeme nosit ortézu nebo bandáž při různých aktivitách a hodinu nebo dvě poté. Pokud se cítíte lépe při delším nošení, je to také v pořádku. Nicméně nedoporučujeme nosit ortézy a bandáže během spánku.


 • Některé produkty nejsou k dostání v prodejnách. Kde je možné je koupit?

  Stránky jednotlivých produktů na našem webu obsahují tlačítko Kde nakupovat, které můžete použít k vyhledávání prodejen a internetových prodejců. Další prodejce naleznete na naší obecné stránce Kde nakupovat. Dále je možné všechny naše produkty objednat na stránce Amazon.com. Pokud stále nemůžete najít určitý produkt, kontaktujte náš tým služeb zákazníkům na čísle 848-100-303 a můžete si produkt koupit jejich prostřednictvím.


 • Poskytujete na bandáže záruku?

  Společnost 3M zaručuje, že Vaše produkty nemají vady materiálu a zpracování, pokud jsou používány v souladu s pokyny uvedenými na obalu. Společnost 3M neposkytuje žádné další záruky nebo podmínky, včetně jakékoli odvozené záruky či podmínky prodejnosti nebo vhodnosti ke konkrétnímu účelu.

  V případě nesouladu produktu s touto zárukou je Vaším výlučným právem a zároveň povinností společnosti 3M provést výměnu produktu nebo vrácení kupní ceny produktu 3M na základě vrácení vadného produktu a předložení účtenky jako dokladu o nákupu. Pro více informací o způsobu vrácení produktu nám prosím zavolejte na naši bezplatnou linku, napište společnosti 3M nebo pošlete e-mail na níže uvedenou adresu. Tato omezená záruka se nevztahuje na produkty, k jejichž poškození došlo v důsledku nehody, z nedbalosti, hrubým zacházením, nesprávným použitím nebo v důsledku okolností vyšší moci. SPOLEČNOST 3M NEODPOVÍDÁ ZA JAKÉKOLIV PŘÍMÉ, NEPŘÍMÉ, ZVLÁŠTNÍ, VEDLEJŠÍ ČI NÁSLEDNÉ ZTRÁTY ČI ŠKODY VZNIKLÉ V SOUVISLOSTI S POUŽITÍM VÝROBKU 3M, BEZ OHLEDU NA PRÁVNÍ VÝKLAD PODMÍNEK, VČ. ZÁRUČNÍCH, SMLUVNÍCH, NEDBALOSTNÍCH ČI ODPOVĚDNOSTNÍCH. Některé státy nepovolují výjimku ani omezení vedlejších nebo následných škod, výše uvedené omezení a výjimky se na Vás tedy nemusí vztahovat. Tato záruka Vám poskytuje specifická práva, přičemž můžete mít také jiná práva, která se v jednotlivých státech liší.


 • Na které místo lokte se umísťuje tlakový polštářek?

  Po navléknutí loketní bandáže FUTURO™ Elbow Support s tlakovými polštářky na loket umístěte tlakové polštářky tak, aby přiléhaly na horní a spodní (radiální a loketní) stranu předloktí, hned pod loktem.

  V případě potřeby bližších informací naleznete pokyny k nošení na všech obalech produktů FUTURO™ a na stránkách jednotlivých produktů na webu.


 • Jak můžu vyměnit dlahu v oboustranné dlahové ortéze tak, aby mi pasovala na druhou ruku?

  Vysuňte dlahu z kapsy na zápěstní ortéze FUTURO™ Adjustable Reversible Splint Wrist Brace. Držte dlahu pevně, otočte jí a zasuňte do protější kapsy. Zastrčte konec dlahy do kapsy. Postupujte podle pokynů k nošení uvedených na obalu.


 • Nabízíte kolenní bandáž bez neoprénu?

  Nabízíme několik produktů bez neoprénu. Nemůžeme však doporučit konkrétní bandáž bez znalosti zranění a stavu. Nicméně možným řešením mohou být bandáže FUTURO™ Comfort Lift Knee Support a FUTURO™ Stabilizing Knee Support.

  Dále můžete pomocí nástroje k vyhledávání produktů na našem webu vyhledat řešení vhodné pro Vaše konkrétní zranění a stav.


 • Moje kolenní bandáž mi sedí dobře, ale je příliš těsná. Vím, že bandáž musí být těsná, aby vyvíjela dostatečný tlak, jak ale poznám, že už je příliš těsná? Prosím o radu.

  Máte pravdu, kolenní bandáž musí vyvíjet tlak, a proto musí dobře přiléhat. Nicméně, pokud se Vám její okraj zařezává do kůže, zkuste zvolit o jednu velikost větší. Bandáž by měla přiléhat, ale zároveň musí být pohodlná.


Sledujte produkty FUTURO™:
FUTURO je ochranná známka společnosti 3M.
Změnit Lokaci
Česká republika - Čeština